Nadační fond Život tady a teď

Na změny v životě, které nejsou pozitivní, ale prostě nastaly, nemusíte být sami.

Pro pacienty

Potřebujete naši pomoc?

Zde se dozvíte odpovědi na nejčastější otázky, pokud Vám to nestačí, můžete nás kontaktovat

Jak mohu požádat o pomoc při výběru s kompenzačními pomůckami?

V našem týmu máme úžasnou paní lékařku, která pracuje nejen s dětmi, které mají za sebou náročné životní situace, úrazy, zranění a operace.
Proto to bude právě ona, na kterou se můžete obrátit s žádostí o pomoc při výběru kompenzační pomůcky, která nejlépe podpoří rekonvalescenci a následnou péči.
Napište tedy Martině na mail martina@zivottadyated.cz pár slov o sobě (svůj věk, co se vám přihodilo, kdy a kde proběhla léčba, s čím potřebujete pomoci…). Ozve se vám co nejdříve zpět a domluvíte se na dalším postupu k získání kompenzační pomůcky.

Jak správně vybrat rehabilitační program při ukončení hospitalizace?

Prvotní šok z náhlé změny životní situace odezněl, lékaři se snažili udělat to nejlepší a pomoci ve vaší situaci.
Po ukončení hospitalizace však příběh vašeho zdraví ještě nekončí a je potřeba vybrat správnou cestu, jak se opět vrátit k plnému zdraví.
O tom, jaký rehabilitační program vybrat, jak se k němu dostat či jaké kroky uskutečnit, ví nejlépe Martina nebo Eva. Obraťte se na ně mailem, napište pár slov o sobě (svůj věk, co se vám stalo, jak vás léčili a kde, co byste potřebovali teď…) a ozvou se vám co nejdříve, aby vám pomohly.

Jak mohu požádat o pomoc při plnění přání?

Ne každý má to štěstí, že když se mu něco nepříjemného v životě přihodí, tak za ním stojí rodina, přátelé, zajištěná budoucnost a další materiální jistoty.
Pro životní příběhy, které potřebují pomoc a podporu při splnění přání je tady Nadační fond Život tady a teď.
Napište Evě na mail, jakou pomoc potřebujete nebo jaké přání máte (co se vám stalo, co byste si přáli, svůj věk a okolnosti celé situace) a po zkontaktování se pokusíme najít cestu, jak přání splnit.

Nemáš si s kým promluvit o své nemoci a přátelé se bojí s tebou o nemoci mluvit?

V naší nadaci působí koučka a skvělá posluchačka Táňa. Na ni se můžeš obrátit mailem a domluvíte si spolu způsob, jak se zkontaktujete a budeš mít možnost si promluvit o své nemoci, obavách či čemkoliv, co tě trápí ohledně celé situace.
V případě, že by byly tvé obavy hlubší, můžeme nabídnout i kontakt na spřízněné psychology a další odborníky, kteří mohou pomoci jak tobě, tak celé rodině.

Mám kamaráda, kamarádku po vážném úraze na koho se mohu obrátit?

Nejlepší bude oslovit naši koordinátorku Evu, které napiš do mailu stručně příběh svého kamaráda a ona tě zkontaktuje a domluví, co konkrétně může náš nadační fond pro tebe a tvého kamaráda udělat.
Když se podaří tvému kamarádovi pomoci, stáváš se součástí jeho cesty k zlepšení zdraví i jeho života.
Děkujeme za tvou informaci k tomu, abychom mohli pomáhat.

Jak se dozvím, že mi vaše nadace pomůže?

Eva, Martina nebo Táňa tě budou kontaktovat co nejdříve zpět a domluví se s tebou na konkrétní pomoci, kterou ti můžeme nabídnout.
V případě, že nebude naše pomoc z nějakého důvodu možná, pomůžeme zkontaktovat na další instituce a odborníky, kteří tvou situaci budou moci řešit. Jednotlivé příběhy posuzujeme individuálně, ale snažíme se pomáhat a podporovat co nejrychleji a nejefektivněji. Protože kdo rychle dává, dvakrát dává.

Kontaktujte nás