Nadační fond Život tady a teď

Na změny v životě, které nejsou pozitivní, ale prostě nastaly, nemusíte být sami.

Jak pomáháme

Pomáháme...
budeme vám oporou!

Ne každý si dovede představit, že vyrovnání se se situací vlastního nemocného dítěte může být velmi složité pro dospělého, natož pro dítě samotné. O co všechno ve svém životě přijde nebo co alespoň na čas musí ze svého života vyčlenit, si lze představit, až situace nastane. Překvapení je mnoho.

Dítě, které těžce onemocní či se zraní a jeho rekonvalescence je náročnější než při zlomené noze, má život převrácený naruby. Může se to stát bohužel každé rodině. Jak mu vysvětlíte, že si nemoc či úraz nezasloužilo, ale musí se s následky poprat? Jak ho utěšíte, když se ptá, kdy už bude moci za kamarády, do školy, na hřiště nebo se jen tak projít.

Tyto děti potřebují cítit, že jejich rodiče si v dané situaci poradí, budou tam pro ně, pomohou jim ji zvládnout a jejich život se vrátí do co nejpodobnějšího stavu, jaký byl před nemocí či úrazem.

Příběhy, které nám ukazují cestu

(Ne)obyčejný výlet – okamžik, který vše změnil

Vážné zranění hlavy mého syna po těžké autonehodě zpočátku vypadalo beznadějně. I přes mnoho překážek a úskalí díky pomoci erudovaných, laskavých a vstřícných lékařů a personálu jde svou životní cestou plnohodnotně dál. Svůj vrozený hudební talent a schopnosti rozvíjí a využívá nejen pro radost své rodiny a přátel, ale je jeho osobní i pracovní realizací. 

1

Poradíme jak na to

Kompenzační pomůcky, rehabilitační pobyty

Kompenzační pomůcky slouží k usnadnění života postižených dětí, a to jak po stránce fyzické, tak psychické. V dnešní době existuje široké spektrum pomůcek využívané v rámci konkrétního postižení.


Děti s tělesným postižením, které používají vhodné a kvalitní kompenzační pomůcky, jsou na tom kromě emočního omezení rolí a kromě fyzické funkce, kde je to však zanedbatelné, podstatně lépe než ty, které pomůcky nepoužívají. Kompenzační pomůcky přispívají ve většině aspektů ke zlepšení kvality života pacientů. Proto je vhodné při spolupráci s nemocnými pacienty vybírat a doporučovat vhodné a potřebné kompenzační pomůcky, které by umožňovaly zlepšení kvality života.

2

Podpora pro rodiče

O situaci je třeba mluvit – nebojte se vyhledat pomoc

Zejména v prvních fázích po přijmutí informace o postižení dítěte je hovor s tím, kdo je ochoten naslouchat, velmi důležitý a může významně pomoci.


Pomôžem vám zmierniť vaše obavy, strachy, úzkosti i neodbytné myšlienky. Nájdeme vám vlastný spôsob práce s vnútorným napätím a stresom smerom k vašej psychickej pohode, lepšiemu spánku a rovnováhe. Spoločne podnietime vaše vnútorné zdroje, umožňujúce účinne sa vysporiadať s vašou situáciou, prenastaviť vaše ciele či nájsť zmysel. Aj v prípade, ak budete potrebovať len jednoducho vypočuť, som tu pre vás. Môžeme byť v spojení osobne a v mnohých prípadoch aj cez skype.

3

Rozdáváme naději

Přání, zážitky, rodinný život

Ozvěte se, pokud potřebuje poradit s tíživou životní situací. Pokud má dítě i zdánlivě obyčejné, ale pro Vás nedostupné přání ozvěte se.


Pokusíme se posílit naději a optimismus rodiny – úsměv léčí.

Poradí vám Martina

Telefon: 606 040 351

e-mail: martina@zivottadyated.cz

Poradí vám Tatiana

Telefon: +421 918 705 088

e-mail: tana@zivottadyated.cz

Poradí vám Eva

Telefon: 606 043 206

e-mail: eva@zivottadyated.cz

Kdo nám pomáhá

Patroni, kteří nám umožnili tento nadační fond vytvořit a ukázali, že mají srdce na správném místě.
Odkazy:
www.skolaodborna.cz
www.szmsvejdovskeho.cz
www.katos.cz
www.kb.cz
www.sykora.eu
WELLTAX ACADEMY s.r.o. Olomouc
REGION PLANT s.r.o. Olomouc
Eva a Oto Kunzovi Troubky
Lucie a Petr Padalíkovi Štarnov

Komu jsme pomohli

Příběhy pacientů

Osud je nevyzpytatelný o čemž vypovídají, příběhy pacientů, kterým pomáháme
a jsou vyprávěné z úst jejich ošetřujících lékařů.

Kontaktujte nás